Mleko - kłamstwo 100%

24 godziny! Przeciętnie tylko tyle po urodzeniu krowa ma czasu dla swojego dziecka. Potem niemowlę jest jej brutalnie odbierane i… prędzej czy później czeka je śmierć. Jeśli jest płci żeńskiej, trafi wraz z innymi jałówkami do osobnej obory, tzw. cielętnika, a po około roku podzieli los swojej matki i zostanie po raz pierwszy zapłodnione, aby zacząć dawać mleko. Jeśli zaś jest płci męskiej, trafi na fermę cieląt, skąd po bolesnej kastracji i ok. 4 miesiącach życia w izolacji trafi na ubój, zostanie sprzedane pojedynczemu rolnikowi lub będzie przerobione na karmę dla zwierząt.

Przemysł mleczny wydaje miliardy na kampanie reklamowe, które karmią nas kłamstwami o szczęśliwych krowach i zdrowotności produktów mlecznych. Spożywamy mleko i wysokoprzetworzone produkty mleczne, bo tak nas wychowano i rynek jest zalany takim produktami. Od początku uczy się nas, że krowa żyje po to, aby dawać mleko… wręcz daje mleko, bo taka jest jej natura, sama z siebie! To wielkie, stuprocentowe kłamstwo. Krowa jest takim samym ssakiem jak człowiek, koza czy pies. Jej gruczoły mleczne produkują mleko tylko w następstwie ciąży i urodzenia dziecka. Takiego samego dziecka jak ludzkie w swojej chęci do życia, potrzebie bliskości mamy, bezradności i bezbronności wobec otoczenia.

Przemysł mleczny jest ściśle powiązany z przemysłem mięsnym. Krowa jest cyklicznie – rok w rok – sztucznie zapładniana i dojona dopóki jej wydajność jest wysoka, czyli tylko przez 4-6 lat. Gdy tylko jej mleczność spada idzie na śmierć. Taka barbarzyńska eksploatacja żywego organizmu powoduje jego osłabienie i choroby, dlatego krowy faszeruje się antybiotykami i hormonami, które wraz z ich mlekiem i mięsem trafiają do ludzkiego ciała.

Eliminując z diety nabiał, mięso i inne produkty odzwierzęce możemy realnie wpłynąć na swoje zdrowie, losy zwierząt, ludzi i całego świata. Tak długo jak kupujemy te produkty, jest na nie zapotrzebowanie. To prosty mechanizm podaży i popytu. Obejrzyjcie film pt. „Cowspiracy” https://www.cda.pl/video/194448a2 On otworzy Wam oczy na to, że przemysł mleczny rujnuje nasze środowisko i jest głównym sprawcą globalnego ocieplenia.

Nie bądźcie obojętni i nie dawajcie się dłużej wykorzystywać! Los zwierząt jest dla producentów mleka i mięsa tak samo nieważny jak ludzki. Musimy upowszechniać tę wiedzę, bo tylko ona jest motorem realnych zmian, które nadejdą(!) im szybciej każdy weźmie odpowiedzialność za swoje codzienne wybory. Więcej o kłamstwach na temat mleka, ale i zdrowych alternatywach dowiecie się obserwując profil Białe kłamstwa i VivaZdrowie.

Każda szklanka mleka, kryje śmierć dziecka.

Nie musi tak być. Wybierz weganizm. #govegan